קיר אמן - מפגשים בזווית אישית, תערוכת צילומים - ורה צובארי

חזרה ל - "קיר אמן"

Vera_Tsubari

ורה צובארי עובדת כאדריכלית באגף בנוי ותחזוקה, החל משנת 1989. ורה סיימה תואר ראשון בארכיטקטורה ובנוי ערים, בטכניון, בשנת 1986 וסיימה תואר שני בתכנון ערים ואזורים, בטכניון, בשנת 1989.

בתוקף תפקידה כאדריכלית, ורה משוטטת ברחבי הקמפוס במעקב אחר פרויקטים בשלבים שונים של התהוותם. היא אוהבת את עבודתה המקצועית, את מגוון הנושאים, האנשים והמקומות שהיא פוגשת ובעיקר את חופש התנועה. במסגרת עבודתה ורה "נוגעת" בבניינים בקמפוס. הקמת בניין חדש או לחילופין שיפוץ בניין ישן, עוברים דרכה והיא רואה בכל פרויקט יצירה חדשה. תערוכה זו נולדה בשוטטות של ורה בין בנייני הקמפוס.

הצילום הינו תחביב של ורה ואין לה כל רקע לימודי בתחום. היא איננה יודעת לדייק לגבי התקופה בה התחיל תחביב זה, אך קובעת שהמצלמה ליוותה אותה מאז ומתמיד. ורה מצלמת הכל, מלבד אנשים. צילומי אנשים אינם מעניינם אותה. בפרטים שהיא מצלמת, היא רואה עולם ומלואו. כל צילום מעורר תהיות על היחסים בין החלקים המצולמים ומעורר פרשנות לפי דמיונו של המתבונן.

בסדרת צילומים זו ורה מביאה בפנינו צילומים של בניינים, אשר צולמו כולם בקמפוס הטכניון. מנקודת ראותה, הבניין הפיסי אינו נמצא בריק, אלא יוצר מפגשים בין מימדים נפחיים וחומריים, קובע גבולות, יוצר דיאלוג עם הסביבה ומשתנה לאורך הזמן. המפגשים מתארים מצבים קונטרסטיים: מפגשי אור וצל; מפגש של חומרים רכים עם קשים, טבעיים עם בנויים; מפגשים של השתקפויות הבוחנים אמיתי מול מדומה, דינמי מול סטטי.

תמונות מהתערוכה (לחץ להגדלה):