קיר אמן - ציורי אקריליק ועבודות נייר מונומנטליות - ענת הר-גיל

חזרה ל - "קיר אמן"

Anat_hargil

ענת הר-גיל עובדת בטכניון מאז 1992 וב-12 השנים האחרונות היא אחראית על פיתוח ועיצוב אתרי האינטרנט של המנהלה בטכניון.

בין השנים 1987 - 1984 למדה ענת פיסול במכון אבני, מכללה לאמנות ועיצוב בת"א. מיד לאחר סיום לימודיה היגיעה להחלטה שלא להתפרנס מן האמנות ופנתה ללמוד תחום נוסף, מחשבים. החלטה זו המנתקת את הפרנסה מן היצירה, מאפשרת לה לשמור על חופש אומנותי ולהתפרש על תחומי אמנות ויצירה רבים.

ענת יוצרת במספר תחומים ביניהם: ציורי אקריליק על בד, פיסול, תבליטים, פיסול בובות בנייר עיתון, ציורי קיר ועבודות קרמיקה.

הציורים של ענת הינם גדולי מימדים ומתאפיינים בכתמי צבע חזקים, בקו ברור ובטוח ובצבעוניות מתפרצת. המציאות המשתקפת דרך הציורים הופכת להיות נאיבית ועליזה. היצירות הן שטוחות ופלקאטיות במכוון וההשפעה של עיסוקה המקצועי בבנייה ובעיצוב אתרי אינטרנט ניכרת בעבודותיה. לעיתים, מלאים המשטחים הגדולים בדוגמאות החוזרות על עצמן, היוצרות קומפוזיציה מעניינת ומראה של פיסת בד מדוגמת. השמחה, הפעלתנות וחדוות העבודה אוחזות גם בצופה.

בפסליה של ענת הר-גיל מורגשת נטייה חזקה לסגנון הקוביסטי, סגנון בו מפורק האובייקט לגורמיו ומורכב מחדש. ענת הושפעה מאד מפסליו של הפסל הישראלי זאב בן-צבי שהיה מחלוצי המודרניזם הישראלי בפיסול. בפסלים של ענת מודגשת תנועה חזקה, המשכיות ושיווי משקל. ענת מפסלת בחימר ולאחר מכן יוצקת את הפסלים עם חומרים שונים. רבים מפסליה יצוקים בגבס דנטלי, חומר חזק ובעל איכות פלסטית גבוהה.

ההשתלמות בתחום המחשבים פתחה בפניה תחום נוסף - העיצוב הגרפי הממוחשב. מעבר לעיסוק בפרויקטים של עיצוב גרפי, ענת משתמשת במניפולציות גרפיות כיצירות אמנות בפני עצמן. בתערוכה "זווית אחרת" – תערוכת יחיד של פסלים וכרזות שהוצגה ביולי האחרון באודיטוריום במרכז הכרמל בחיפה, הוצגו פסלים ומולם כרזות ובהן עיבוד גרפי ממוחשב של הפסלים. בתערוכה זו בא לידי ביטוי השילוב בין העולם האמנותי לבין עולם הטכנולוגיה.

בשנת 2008 למדה ענת מוזיאולוגיה בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה. לאחר שסיימה את לימודיה החלה ענת לאצור תערוכות ואף לתת יעוץ כאוצרת.

במסגרת זו נולד קיר אמן , פרויקט תערוכות מתחלפות באגף משאבי אנוש בטכניון. התערוכות מחלפות פעמיים בשנה, כאשר בכל פעם מתמקדת התערוכה בעובד טכניון, אשר הוא גם אמן. ענת אוצרת תערוכות אלו ותערוכה זו הינה התערוכה הרביעית בסדרה זו.

ענת השתתפה במספר תערוכות קבוצתיות והציגה ארבע תערוכות יחיד.

ניתן לראות עבודות נוספות באתר אישי אותו בנתה המשקף את עולמה: http://hargil.co.il.

תמונות מהתערוכה (לחץ להגדלה):