קיר אמן - רישומים - פרופ' אלפרד ברוקשטיין

חזרה ל - "קיר אמן"

Alfred_brucksteinפרופ' אלפרד ברוקשטיין בעל תואר ראשון (BSc) ושני (MSc) מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון (1977 ו- 1980). את תואר השלישי (PhD), סיים בפקולטה להנדסת חשמל של אוניברסיטת סטנפורד, ארה"ב בשנת 1984. החל מאוקטובר 1984 הוא חבר סגל בטכניון.

פרופ' אלפרד ברוקשטיין מצייר מאז היותו ילד. הוא נהנה לשחק ולהשתעשע ביצירת קווים וצורות ולדבריו, הדיאלוג הזה שבין הקווים לנייר, עוזר לו להעביר בשלום ישיבות חסרות עניין. לדברי הסובבים אותו, כמעט בכל מצב, אפשר לראותו משרבט על הנייר.

על התערוכה : האוצרת ענת הר-גיל

"עכשיו או לעולם לא" אמר פרדי, מסר לי את המפתח לחדרו בפקולטה ונסע לסינגפור. נכנסתי לחדר, נבהלתי ויצאתי. החדר היה מלא באלפי רישומים, אשר היו מונחים בערימות על כסאות, על שולחנות ובתוך ארגזים. הרישומים מתועדים החל משנת 1972 ומפוזרים בספרי רישום, במחברות, על ניירות משובחים, על ניירות סקיצה, על פתקים ועל סיכומי ישיבות.

לאחר שחלף ההלם הראשוני, מהכמות, האיכות וממגוון הנושאים - הייתי חייבת להתמקד ולגבש כיוון. בחרתי להתמקד ברישומים אשר הצטיינו במינימליזם ובהומור. בחרתי, מיינתי, סרקתי, עיבדתי במחשב והדפסתי את הרישומים הנבחרים. לזכותו של פרדי יאמר, שהוא לא התערב בבחירות ובהחלטות ואת התערוכה ראה בפעם הראשונה תלויה על הקיר.

תמונות מהתערוכה (לחץ להגדלה):