ציורי שמן - פרופ' עדי זלצברג

מבט על החיים
ציורי שמן - פרופ׳ עדי זלצברג

אוצרת - ענת הר גיל

השם שבחרתי לתערוכה הזו הוא ״מבט על החיים״ כשם אחד הציורים המוצג בה: לוח שעם משרדי ועליו נעוצות תמונות ילדות בשחור-לבן, פתקים עם מספרי טלפון חשובים ומספרי תקציב חשובים לא פחות, משפטים שאהבתי, של סידני ברנר וגראוצ'ו מרקס, ותחתית לכוס בצורת תמרור אזהרה - Fly Crossing, בדיחה של חוקרי זבובים כמוני המבלים את ימיהם בהעמדת הכלאות. ודמותי, המתבוננת בפיסות החיים הללו, ניבטת במראה קטנה שתלויה גם היא על לוח השעם.
ציור מהווה עבורי דרך לביטוי עצמי שמספק לי נקודת מבט נוספת על החיים ומעשיר אותם. נושאי הציור ברובם אישיים מאוד ומחוברים לעולמי הרגשי. כל הדמויות המצויירות הן משמעותיות בחיי -  אהוביי בהווה (על שתיים ועל ארבע) ודיוקנאות של של מי שהיו ואינם.
הקומפוזיציה בציור נבנית משילוב בין מציאות ודמיון. אני מציירת מתוך התבוננות, ישירות או דרך צילום, ומוסיפה פרטים הקשורים לדמויות ולזכרונות שהן מעוררות בי. את טכניקת הציור הריאליסטי בשמן למדתי בשנים האחרונות בהנחייתו של מיכאל חלאק, חתן פרס רפפורט לאמן ישראלי צעיר לשנת 2011.
העיסוק בצורה ובצבע מלווה אותי גם במחקר המדעי, בעיקר דרך השימוש היומיומי במיקרוסקופיה קונפוקלית. שתי תמונות שצולמו מבעד לעדשת המיקרוסקופ מוצגות אף הן בתערוכה.

——————————————————————————————

פרופ' עדי זלצברג הצטרפה לפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון בשנת 1996 לאחר עבודת בתר-דוקטורט במחלקה לגנטיקה ב Baylor College of Medicine ביוסטון, טקסס. היא בעלת תואר BSc  בביולוגיה (1986) ו-PhD בביולוגיה (1992) מהפקולטה לביולוגיה בטכניון. מחקריה מתמקדים בבסיס הגנטי של התפתחות מערכת העצבים ההיקפית במערכת מודל של זבובי פירות.

 

עדי זלצברג