תערוכת צילומי פסלים - ואדים רובינצ'יק (רפואה)

  תערוכת צילומי פסלים - ואדים רובינצ'יק

אוצרת :  ענת הר- גיל
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ואדים רובינצ'יק נולד בבלרוס ועלה לישראל בשנת 1991. הוא למד רפואה באוניברסיטה במינסק והחל משנת 2009 הוא עובד כאחראי חדר דיסקציה (חניטה) בחוג לאנטומיה, בפקולטה לרפואה של הטכניון.

בתור ילד צייר ואדים במחברות, בספרים ועל שולחנות וכל חייו חיפש כלים שיאפשרו לו לבטא את עצמו. עד כה הוציא לאור שני ספרים (אוטוביוגרפיים), כתב כ- 1000 שירים, צייר ויצר אנימציה דרך המחשב.

לפני כארבע שנים, בגיל 48, גילה ואדים את הפיסול, ומאז כל רגע פנוי שלו מוקדש ליצירה. קצב העבודה האינטנסיבי שלו, הניב עד כה כ-200 פסלים. בארבע שנים הוא יצר יותר פסלים, מכפי שאמנים רבים עושים בכל חייהם.

לואדים אין השכלה פורמאלית באמנות והרומן של עם הפיסול החל כשצפה בסרטונים על הנושא. ואדים שהושפע מהסרטונים קנה חימר, התחיל לפסל והבין שמצא את האמנות שדרכה הוא יכול לבטא את עצמו. רוב פסליו הם בצלם הגוף אנושי, וחשוב לו שמאחורי כל פסל יהיה סיפור. לדבריו, כשהוא לוקח גוש חימר ומתחיל ליצור הוא חש כאילו הוא מפיח רוח חיים באובייקט.

ואדים מביא ליצירתו  את הידע המקצועי שלו באנטומיה כרופא, אך לוקח ידע זה לכיוונים אחרים.

ואדים חבר באגודת הציירים ופסלים הישראליים ועד כה השתתף במספר תערוכות. בימים אלה מוצגים מספר פסלים שלו בממילא בירושלים ושלושה פסלי ענק מוצגים במאנילה הרחוקה. בשנה שעברה, במסגרת אירועי חצי היובל לעלייה הגדולה מברית המועצות, נבחרו 20 אמני פיסול וציור מכל הארץ, והוא ביניהם, לתערוכה שנדדה ברחבי הארץ.

ואדים שקופית 2ואדים שקופית 1 ואדים שקופית 3